Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie świątecznego kiermaszu!
Uzyskany dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie wycieczki szkolnej dla dzieci.
Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie świątecznego kiermaszu!
Uzyskany dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie wycieczki szkolnej dla dzieci.
22 marca 2024 r. dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziła Pani Renata Józefczyk - babcia Laurki, aby zaprezentować sposób wykonania palmy wielkanocnej, która jest tradycyjnym symbolem Niedzieli Palmowej. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zajęciach. Każde dziecko przy pomocy Pani Renaty wykonało swoją palmę.
Serdecznie dziękujemy Pani Renacie za kolejne warsztaty i poświęcony czas. Czekamy na kolejne spotkanie.
Edyta Rachwał
Uczniowie klas od czwartej do siódmej na lekcjach plastyki mieli okazję poznać ciekawe techniki wykonania pięknych pisanek. Pani Aneta Mrozek, która prowadziła te niezwykłe warsztaty pokazała młodym artystom kilka sposobów wykonania ślicznych pisanek. Początki były trudne, ale młodzi wykazali się ogromną cierpliwością i zaangażowaniem i spod ich rąk wychodziły prawdziwe cudeńka.
Serdeczne podziękowanie dla Pani Anety Mrozek wspaniałej artystki i cudownej kobiety za przygotowanie i pomoc przy organizacji dzisiejszych warsztatów. Wykonane pisanki można będzie zakupić na kiermaszu, który odbędzie się w Niedzielę Palmową obok kościoła parafialnego w Jabłonicy Polskiej.
Justyna Terlecka
21 marca przypada Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z tą chorobą dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów. Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw tych osób. Symbolem tego dnia są skarpetki nie do pary. W tym dniu w naszej szkole uczniowie klas 1-3 oraz dzieci z oddziału przedszkolnegoobejrzeli prezentację na temat Zespołu Downa oraz obejrzeli krótki filmik edukacyjny z udziałem osób z tą chorobą. Następnie dzieci wykonały piękne, kolorowe skarpetki. Wszyscy chętni, na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa, założyli kolorowe skarpetki, nie do pary.
Joanna Romańczak
Dnia 19 marca 2024r. uczniowie naszej szkoły: Anna Rymar, Ewa Krawczyk, Jan Filas, Tobiasz Najbar brali udział w Konkursie Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej organizowanym przez Zespół Szkół Mechanicznych w Krośnie.
Konkurs odbywał się w trzech etapach: test wiedzy, rozwiązywanie zadań praktycznych oraz jazda na czas na symulatorze .
Udział w konkursie był również możliwością zapoznania się uczniów z ofertą szkoły oraz wyposażeniem sal laboratoryjnych i technicznych.
Szkolny opiekun konkursu
Dorota Sabat
19 marca 2024 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Haczowie odbył się "Gminny Konkurs Pięknego Czytania" pod patronatem Wójta Gminy Haczów P. Stanisława Jakiela.
Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy III - Emilia Józefczyk, która zdobyła wyróżnienie pięknie interpretując czytany tekst. Gratulujemy!
Lucyna Marecka
Dnia 14 marca 2024r. w naszej szkole odbył się Dzień Matematyki. W tegorocznej edycji odbył się Szkolny Konkurs Logicznego Myślenia. Zadaniem uczniów było rozwiązać test zadań oraz wykonać tematyczny plakat.
Opiekunowie konkursu
Dorota Sabat, Iwona Boczar
Dnia 12 marca w Szkole Podstawowej we Wzdowie odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turniej Wiedzy Pożarniczej. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Antoni Śnieżek, Jan Michalski (kl.1-4), Mikołaj Matusz, Ewa Krawczyk (kl.5-8). Po etapie pisemnym do części ustnej zakwalifikował się Antoni Śnieżek i Mikołaj Matusz. Ostatecznie w tegorocznym turnieju Antoni Śnieżek zajął II miejsce, natomiast Mikołaj Matusz I.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy powodzenia Mikołajowi na etapie powiatowym.
M. Matusz
Na przełomie lutego i marca 2024 uczniowie Szkoły Podstawowej w Jabłonicy Polskiej wzięli udział w konkursie Szkolnego Koła PCK o tytule „Witaminowe ABC – właściwości witamin”.
Celem konkursu było:
- przybliżenie podstawowych wiadomości dotyczących żywności oraz zasad prawidłowego odżywiania
- zachęcenie dzieci do czynnego zainteresowania się tematem zdrowego odżywiania
- uzmysłowienie potrzeby spożywania warzyw i owoców jako źródła witamin
- rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej uczniów
- umożliwienie uczniom zaprezentowania swojego talentu.
Zadanie polegało na wykonaniu dowolną techniką pracy plastycznej – w formie lapbooka- dotyczącej witamin i ich roli w życiu człowieka.
Spośród kilkunastu prac jury wyłoniło 5 najciekawszych i nagrodziło upominkami. Wyróżnienie oraz pamiątkowy dyplom otrzymała Emilia Józefczyk kl. 3.
Pozostali nagrodzeni to:
Lena Gaworecka kl. 1
Basia Najbar kl. 1
Maja Grądalska kl. 3
Nikola Hawrot kl. 8
Wszystkie prace o witaminach zostały wyeksponowane na głównym korytarzu szkoły.
Fundatorem nagród w konkursie była Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Haczowie.
Opiekun Szkolnego Koła PCK – mgr Iwona Boczar.
Dnia 7 marca 2024 w Szkole Podstawowej w Jabłonicy Polskiej odbyła się niecodzienna lekcja edukacji dla bezpieczeństwa. Głównym mottem tych zajęć było hasło „Pierwsza pomoc to twój obowiązek!”.
Szczególnymi gośćmi tej lekcji byli członkowie Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Jabłonicy Polskiej, którzy zapoznali uczniów ze sposobem wezwania służb ratunkowych, zachowania się podczas wypadku komunikacyjnego. Przedstawili oni również algorytm resuscytacji krążeniowo-oddechowej i sposób postępowania ratowniczego podczas zadławienia. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z obsługą automatycznego defibrylatora i przećwiczyć na fantomie RKO.
Na koniec Nasi szczególni goście: Łukasz Wojnar, Kamil Józefczyk i Dariusz Rymarz udali się na poczęstunek przygotowany przez uczniów i rodziców klasy ósmej.
Koordynatorkami tych zajęć były: Pani Małgorzata Śnieżek - nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa oraz Pani Monika Pelczar - nauczyciel języka angielskiego.
Składamy serdeczne podziękowania Panom strażakom z Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Jabłonicy Polskiej, uczniom i rodzicom zaangażowanym w przygotowanie tych zajęć.
koordynator ds. bezpieczeństwa Małgorzata Śnieżek, Monika Pelczar
5 marca 2024 r. w Szkole Podstawowej w Haczowie odbył się etap dekanalny Konkursu Biblijnego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy VII: Emilia Krauz, Emilia Kuźnar i Izabela Rzeszutek.
Emilia Krauz zajęła III miejsce i będzie uczestniczyć w 3 etapie konkursu - w Przemyślu, który odbędzie się w kwietniu.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!
Na znak solidarności z osobami objętymi opieką hospicyjną, wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu w czwartek 22 lutego posadzili żonkile. Każda cebulka jest symbolem nadziei dla osoby chorej i jej bliskich. Wiosną, gdy zakwitają żonkile, organizowane są kwesty i zbiórki pieniędzy na rzecz hospicjów. Uczestnicy akcji otrzymali także materiały edukacyjne i informacyjne o opiece paliatywnej i hospicyjnej, a także o sposobach niesienia pomocy osobom cierpiącym i umierającym. W ramach akcji „Pola nadziei” uwrażliwiamy dzieci i młodzież szkolną na potrzeby osób cierpiących, a także szerzymy ideę niesienia bezinteresownej pomocy.
M. Pelczar, M. Śnieżek
W dniu 27 lutego 2024r. chętni uczniowie klas I - VIII uczestniczyli w wyjeździe na ślizgawkę "Arena" w Sanoku. Duża grupa uczestników pod czujnym okiem P. Marty Matusz, P. Justyny Terleckiej i P. Grzegorza Terleckiego doskonaliła jazdę na lodzie, nie obyło się bez małych upadków, lecz zdecydowanie u większości uczniów dominowała już prawidłowa technika jazdy. Jest ona efektem chętnej i owocnej pracy młodych łyżwiarzy na lodzie. W obecnym roku szkolnym był to ostatni wyjazd kończący sezon zimowy. Już z niecierpliwością czekamy na kolejne w następnym roku.
J. Terlecka, G. Terlecki
W dniach 12 – 21 lutego 2024r w naszej szkole odbyły się coroczne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Uczniowie klas IV-VI brali udział w zadaniach, quizach i pogadankach oraz wykonali tematyczne plakaty i rysunki.
XX GMINNY KONKURS PLASTYKI DZIECI I MŁODZIEŻY
„ŚWIAT W KOLORACH TĘCZY”
Edycja wiosenna dla szkół podstawowych
„EKO-KRÓLIK WIELKANOCNY” Haczów 2024
Regulamin:
Organizatorzy:
Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Haczowie.
Założenia organizacyjne konkursu:
Wiosenna edycja ściśle wiąże się ze Świętami Wielkanocnymi.
Konkurs ma na celu przybliżenie dzieciom tradycji związanej z dekoracją świątecznego stołu. Służy stworzeniu możliwości prezentacji plastycznej dzieci i młodzieży oraz propagowaniu działań proekologicznych wśród dzieci i młodzieży. Konkurs rozbudza aktywność twórczą wśród dzieci, rozwija wyobraźnie plastyczną, pogłębia zainteresowania. Przedmiotem konkursu są prace wykonane indywidualnie i samodzielnie przez uczniów klas I-IV szkół podstawowych z wykorzystaniem surowców wtórnych. Konkurs umożliwia uczestnikom powtórne wykorzystanie tzw. „śmieci” w kreatywny sposób.
Warunki uczestnictwa:
W konkursie mogą brać udział uczniowie klas od I do IV Szkół Podstawowych z terenu Gminy Haczów.
Wszyscy cieszą się z nadejścia wiosennych świąt. A, że radość poprzedzająca samo wydarzenie jest już dużo większa, spróbujmy naszymi pracami sprawić, by czas oczekiwania nie dłużył się. Dni stają się coraz dłuższe, słońce budzi pierwsze kwiaty i nieśmiała wiosenna zieleń powoli zwiastuje wiosnę. Ten pogodny nastrój znajduje odzwierciedlenie także w świątecznych ozdobach wielkanocnych.
Technika : dowolna, praca przestrzenna.
Każda szkoła może zgłosić do 5 prac z każdej klasy. Prace prosimy dostarczyć na adres:
Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku, Haczów 95, 36-213 Haczów do dnia 15.03.2024 r.
Każda praca powinna być opisana (imię, nazwisko, klasa, szkoła), do każdej pracy powinien zostać dołączony wypełniony formularz zgłoszenia pracy.
Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy, autorzy wyróżnionych prac nagrody.
Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: I kat: I-II kl. i II kat. III-IV kl.
Prace konkursowe prezentowane będą na wystawie pokonkursowej zorganizowanej podczas Kiermaszu Wielkanocnego organizowanego w GOKiW w Haczowie w dniu 24.03.2024 r. (wyróżnione prace nie będą zwracane). Oceny prac konkursowych dokona komisja powołana przez organizatorów.
FORMULARZ DO POBRANIA ---->>> Formularz_zgloszenia_prac_do_konkursu_plastycznego.pdf
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!!
26 lutego 2024 r. dzieci z klas 0-3 uczestniczyły w spektaklu "Niezwykłe życie podwodnych zwierząt" w wykonaniu Teatru Polskiego Kultura z Łodzi w RCKP w Krośnie. Widzowie zostali wprowadzeni w niesamowity świat podwodnych zwierząt. Dynamiczny przebieg widowiska, zabawne dialogi, bajkowe piosenki, piękne kostiumy, wspaniała scenografia i profilaktyczny charakter - wszystkie te elementy zapewniły intensywne przeżycia, zaangażowały dzieci do aktywnego udziału w spektaklu i pozostaną na długo w pamięci. Kolejnym punktem wyjazdu do Krosna była sala zabaw SMYK. Dzieci doskonale się bawiły. To był bardzo udany wyjazd.
P. Śnieżek, E. Rachwał, M. Liput, L. Marecka
W dniu 23 lutego 2024r. na pływalni Posejdon w Brzozowie odbyły się powiatowe zawody w pływaniu w ramach Igrzysk Dzieci. Naszą szkołę reprezentowały następujące uczennice: Liwia Gazda z kl. III, Lena Dołęgowska z kl. IV, Maja Dołęgowska z kl. V, Małgorzata Śnieżek z kl. V. W stylu klasycznym Małgosia zdobyła piąte miejsce w powiecie. Siostry Dołęgowskie również były piąte w kraulu na dystansie 50 m. Wspaniały sukces i jednocześnie wygraną osiągnęła Liwia Gazda, która była bezkonkurencyjna w kraulu w kategorii klas I-III, oraz II miejsce w starszej kategorii klas IV-VI stylem klasycznym. Ogromne gratulacje dla dziewcząt, z niecierpliwością czekamy na zawody rejonowe.
Grzegorz Terlecki
Dzień Bezpiecznego Internetu to największa światowa akcja na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników internetu. Dzień ten obchodzony jest 6 lutego. Organizatorem wydarzenia w Polsce jest Polskie Centrum Programu Safer Internet. W ramach obchodów tego dnia w naszej szkole dzieci i młodzież klas I-VIII razem z wychowawcami wykonali plakaty związane z bezpieczeństwem w sieci oraz zaletami i wadami Internetu. Celem tego dnia jest przede wszystkim zaznajomienie z problematyką bezpieczeństwa online oraz dostarczenie wiedzy, jak pozytywnie wykorzystywać zasoby Internetu. Nie uciekniemy od nowych technologii, od życia w cyfrowym świecie. Jedyne co możemy zrobić, to wspierać naszych uczniów, edukować i towarzyszyć im w wirtualnej rzeczywistości. Świadomy uczeń to odpowiedzialny uczeń, który znając zasady i specyfikę funkcjonowania sieci będzie bezpieczny.
Joanna Romańczak
Powered by aSc EduPage