• "Ziemia to wyspa zielona" - Dzień Ziemi 2024

• 23 kwietnia w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Ziemi. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny o tematyce ekologicznej. Jego celem było zwrócenie uwagi na potrzebę troski o nasze środowisko w każdym miejscu i czasie, w każdej sytuacji. Ponadto uczniowie klasy II przypomnieli o zasadach segregowania śmieci. Występy uczniów przeplatane były piosenkami „Zielony dom” i „Ziemia wyspa zielona” w wykonaniu chóru szkolnego, oddziału przedszkolnego i klasy II. Akademię przygotowała P. Grażyna Rachwał we współpracy z P. Edytą Rachwał, P. Patrycją Śnieżek, P. Justyną Terlecką i P. Dorotą Sabat.

Edyta Rachwał

• Warsztaty w Haczowie

• W dniu 22 kwietnia 2024r. w GOKiW w Haczowie odbyły się warsztaty w ramach  Programu  Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej. Celem tych działań, na które zaproszono uczniów  placówek oświatowych naszej gminy  było zdobycie wiedzy  mającej wpływ na trwały wzrost świadomości ekologicznej. W ramach wydarzenia ekologicznego młodzież miała okazję zrobić: bomby nasienne, sole do kąpieli, bawełniane torby, eko-biżuterię, eko-herbatę, eko-medaliony, breloki, magnesy.  Zdobytą wiedzę  można było utrwalić  na Kole Fortuny. Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice z klasy VI. Opiekunem ich była  p. Justyna Terlecka.

Justyna Terlecka

• Konkurs Matematyczny "Łamigłówki bystrej główki"

• 9 kwietnia w Szkole Podstawowej we Wzdowie miał miejsce Konkurs Matematyczny "Łamigłówki bystrej główki". Naszą szkołę reprezentowali: Mikołaj Cwenar, Filip Śnieżek oraz Antoni Śnieżek. Uczniowie zmagali się z zadaniami, pracując indywidualnie i drużynowo, zdobywając wspólne punkty dla drużyny.

Patrycja Śnieżek

• Sukcesy naszych najmłodszych…

• W kwietniu został rozstrzygnięty Gminny Konkurs Plastyczny „EKO-KRÓLIK WIELKANOCNY” organizowany przez GOKIW w Haczowie.

Laureatem I miejsca w tym konkursie został uczeń  klasy I Bartosz Zych.

Wyróżnienie otrzymała Maja Golimowska z klasy II.

Piękne prace wykonały także dziewczynki z klasy I:  Barbara Najbar , Lena Gaworecka i Aleksandra Gazda.

Uczestnikom konkursu dyplomy i nagrody rzeczowe wręczała Pani Renata Czerwińska życząc kolejnych sukcesów.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

Marta Liput

• ZBIERAMY MAKULATURĘ W NASZEJ SZKOLE

• Szkolne Koło Wolontariatu zaangażowało się w akcje zbiórki makulatury we współpracy ze Zgromadzeniem Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera. Ta inicjatywa ma na celu nie tylko efektywne zarządzanie odpadami, ale również kształcenie młodych ludzi w zakresie odpowiedzialności za środowisko. Jest to znakomita okazja, aby dzieci nauczyły się wartości recyklingu i zrozumiały, jak ważne jest odpowiednie zarządzanie zasobami. Dodatkowo, dla wielu rodzin i domów, takie akcje stanowią wygodną opcję na pozbycie się nadmiaru makulatury w sposób, który jest nie tylko ekologiczny, ale również korzystny dla społeczności lokalnej. Celem akcji jest zebranie funduszy na budowę studni dla mieszkańców Ejioku w Nigerii przez wspólnotę parafialną pw. Świętego Antoniego.

Monika Pelczar, Małgorzata Śnieżek

• Strojna w zieleń poprzez Ziemię idzie Wiosna…….

• Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. W tym dniu uczniowie klasy I powitali Panią Wiosnę wesołymi  piosenkami i pięknymi strojami . W konkursie na „Najpiękniejszy strój wiosenny” dzieciom  najbardziej podobał się strój  Basi Najbar, Leny Gaworeckiej i Bartka Zycha . Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe , a  wszyscy uczestnicy konkursu słodycze.

Uczniowie klasy I przygotowali także pyszne wiosenne kanapki na których znalazły się nowalijki oraz wyhodowany przez dzieci szczypiorek.

Ten dzień był bardzo radosny i pełen wrażeń.

Marta Liput

• Gminny Konkurs Pięknego Czytania

• 19 marca 2024 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Haczowie odbył się "Gminny Konkurs Pięknego Czytania" pod patronatem Wójta Gminy Haczów P. Stanisława Jakiela.

Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy III - Emilia Józefczyk, która zdobyła wyróżnienie pięknie interpretując czytany tekst. Gratulujemy!

Lucyna Marecka